ממליצים

סיפורו של יגאל שטופל ב"תרפיה עצמית"

יגאל הגיע לד"ר חפץ שנתיים לאחר ששכל את בתו בנסיבות טרגיות.
מעבר לחוויות האובדן, האבל והגעגוע, חווה יגאל מחשבות טורדניות, שעינו אותו, ובהן שיחזר שוב ושוב ארועים כואבים שהיו לו עם בתו, לאורך חייה.

מספר יגאל: "הגעתי לד"ר חפץ לאחר שכבר טופלתי על ידי פסיכולוג ולא הוקל לי. השיטה שלו הפתיעה אותי באפקטיביות שלה. לאחר ששיחזרתי בפניו את המחשבות שלי ולאחר שעניתי לשאלותיו על ארועים קודמים ודומים, נעלמו המחשבות הטורדניות.זה באמת פלא בעיני. אני חש הקלה גדולה. נשבר איזה מעגל שהייתי לכוד בתוכו.  הטיפול ממש עיקר את הכוח ההרסני שפעל עלי. פתאום התפנתה לי אנרגיית חיים שמסייעת לי לחזור לשגרה, לחיות בהווה ופחות בעבר.אני מתמודד עם אבל, אבל יש בי עתה ידיעה שיש בי כוחות נפש לנקות ולשחרר כאבים.

אני מוצא את עצמי מסתכל אחרת על הדברים ונותן פרשנויות שתורמות לחיי ולא רק גורמות לי סבל וייסורים."

סיפורו של בני שטופל בתוספי מזון

בני, בן ה-60, הגיע לד"ר חפץ במצב נואש. הוא סבל מזה עשר שנים מנגע ממאיר בלשון ששום טיפול קונוונציונאלי לא סייע לרפאו. להיפך, הוא עבר ארבעה ניתוחים מכאיבים שרק הרעו את מצבו. רופאיו הרימו ידיים. הוא נשלח לרופא מומחה באנגליה, עבר טיפולים מכאיבים בלייזר אך לשווא. המצב הלך והחריף.

מספר בני: "סבלתי מכאבים נוראיים ולאחר עשר שנים, כבר הבנתי שלא תצמח לי ישועה מהרפואה הקונוונציונאלית. התחלתי לחפש טיפולים אלטרנטיביים. מה לא ניסיתי? כל מיני שיטות וטיפולים אנרגטיים ואפילו טיפול על ידי הילר. שום דבר לא הועיל עד שהגעתי לד"ר חפץ. הוא נתן לי ויטמינים ותוספי מזון מסוימים, שהקפדתי לקחת, ותוך חודש המצב השתפר. אחרי שלושה חודשים נעלמו היבלות שהיו לי בלשון, סביב הנגע הממאיר, והכאב פסק. חזרתי לרופא הקונוונציונלי שלי והוא לא האמין. עשו לי בדיקות ולראשונה מזה 10 שנים שמעתי את המשפט: אתה נקי. הרופא מאוד התפלא שסיפרתי לו על הטיפול שאני עובר. הוא לא הבין כיצד זה ייתכן. גם אני לא מבין, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן." אומרים שהחיים והמוות ביד הלשון, ובני בחר להפקיד את לשונו בידי החיים. הוא ממשיך לקבל טיפולים למניעה אצל ד"ר חפץ שהפך לא רק לרופאו האישי אלא גם לרופא המשפחה כולה.

סיפורו של אבי

אבי ס. בן 44, הוא קצין בכיר בצה"ל, שעבר תהליך "תרפיה – מסע לעולם הפנימי" אצל ד"ר חפץ. מספר אבי: "הגעתי לד"ר חפץ עקב דלקות שונות בדרכי הנשימה, עם זמן התאוששות איטי מאוד. בעיותיי נבעו ממצב של עייפות עקב עבודה מאומצת ומתח נפשי. תפקודי במשפחה היה ירוד ביותר. לא קיבלתי מענה הולם ברפואה הקונבנציונאלית לבעיותיי הרפואיות. לאחר המלצות מצוינות של כמה מטופלים, פניתי לד"ר חפץ אשר הרכיב עבורי תוכנית לשיפור התזונה היום יומית ובמקביל החל אתי תהליך תרפי מאוד מדויק ומעמיק בנושא הרגשי . בכל פגישה בת שעתיים הגעתי לפתרונות של אירועים אשר הובילו אותי לתובנות שהקלו עליי מאוד ושיפרו את התנהלותי בצוות הבסיס, במשפחתי ובחברה. השיפור הדרמטי ביותר שהרגשתי קשור למצבים טראומתיים אותם עברתי במלחמת לבנון השנייה ובמבצע עופרת יצוקה. הייתי בטיפול פסיכולוגי בתקופה של יותר משנתיים, שעבורי היה כמו "לטחון מים". לעומת זאת, בשני מפגשי טיפולי תרפיה אצל ד"ר חפץ, חוויתי הקלה רגשית משמעותית ביותר והגעתי לתובנות שמאפשרות לי היום התמודדות טובה יותר בחיי הצבא ובמשפחה. אני ממליץ על התהליך הריפוי שלך ד"ר חפץ לכל החיילים."

סיפורה של עדינה ב.

עדינה היא אישה בת 55, אם לשתי בנות, תזונאית במקצועה, שעברה את תהליך "תרפיה – מסע לעולם הפנימי" אצל ד"ר חפץ. מספרת עדינה: "הגעתי לד"ר חפץ בעקבות המלצה חמה של חברה על שיטתו הייחודית של ד"ר חפץ לטיפול בעומסים רגשיים. באותה תקופה היתה לי מערכת יחסית קשה ואומללה עם בתי המתבגרת. הרגשתי שאני נסחפת יותר ויותר לתוך מערבולת שאין ממנה מוצא. ד"ר חפץ הפתיע אותי כאשר לא ניסה כלל לבדוק את מצב העניינים העכשווי, אלא לקח אותי למסע של זכרונות דומים וקדומים. המסע הזה הולך מאוד רחוק, ויש מי שמאמין שאף לפני הלידה. אני לא מאמינה בהשארות הנפש, אבל כן ביכולת הריפוי האינטואיטיבית שלנו ובכוח של תהליכי הדמיון, ובכל מקרה מה שמשנה זה התוצאה – שהיתה אפקטיבית ומיידית. ההנחיה של ד"ר חפץ היא גאונית בעיני. הוא הוביל אותי דרך זכרונות עבר ברגישות מדהימה, ואז מיקד וסיכם כל זכרון כזה בדיוק רב. בסופו של תהליך, לאחר עשר פגישות בנות שעתיים, הצלחתי לפשט ולהבין את התחושות שלי, להגיע לתובנות לגבי מקורן, להביט לתסכול בעיניים, ולמוסס אותו עד להעלמותו. השלב הבא היה אימוץ תבניות חשיבה חדשות ובעקבותיהן – התנהלות שונה לחלוטין מול בתי. בדיעבד אני יכולה לומר שחוויתי חוויה נפשית עמוקה עם תוצאה מאוד ברורה בחיי. התסכולים נפתרו, ויחסי עם בתי, ובעיקר עם עצמי, השתפרו לבלי הכר. אני ממליצה ומאחלת לכל אדם לעבור את המסע שעברתי. אין ספק שהוא פיתח אותי מאוד מבחינה רוחנית והכי חשוב – הפסקתי לסבול והתחלתי להנות ממערכת היחסים עם בתי.