מאמרים ומידע

התקף לב

התחלואה הכרונית (מחלות לב, סוכרת, ניוון מוחי וכו') גדלה והולכת. מחלות לב וכלי דם שהיו פעם נחלתם של זקנים, הופכות כיום נחלתם של צעירים, ושכיחות מאוד בתקופתנו : בעיות בריאותיות רבות משתייכות לקטגוריה הרחבה של מחלות לב וכלי דם – התקפי לב, טרשת העורקים, תעוקת החזה (לחץ). הסטטיסטיקה מוכיחה שמתוך 100 חולים כרוניים, 60 יעדיפו להפקיד את גורלם בלעדית בידי הרופאים, כלומר ליטול תרופות שיחזיקו אותם בחיים. 20 לא יעשו דבר, מפני שהשלימו עם מר גורלם, ו 20 מהחולים יהיו חזקים ונחושים לשנות אמונות ולעשות מהפך בריאותי בחייהם.

כאב או לחץ בחזה ? ירידה בלחץ הדם או הזעה מרובה? אל תהססו לפנות מיד למוקד העזרה הראשונה! חייגו 101 מהר. התקף לב ושבץ הם מקרי חירום של חיים ומוות, וכל שניה חשובה. אם ראית או יש לך את אחד התסמינים, חשוב להתקשר מיד 101. לא כל הסימנים מופיעים בכל מקרה של התקף לב. לפעמים הם נעלמים וחוזרים. אם חלקם מופיעים, הזעיקו עזרה מיד.

תסמינים של התקף לב :

  • התסמינים הקלאסיים : כאב או לחץ בחזה שעלול להקרין גם לגב, לכתפיים, לצוואר או ללסת. הכאב עלול להיות עז, או קל.
  • אצל נשים  התסמינים יכולים להיות עמומים יותר מאשר אצל הגברים – הכאב יכול להתחיל בקיבה או בלסת.
  • תסמינים אפשריים נוספים : הזעה מרובה, ירידה בלחץ הדם, קשיי בליעה, סחרחורות או חולשה, צלצולים באוזניים.

מחלות לב וכלי דם שכיחות מאוד בתקופתנובעיות בריאותיות רבות משתייכות לקטגוריה הרחבה של מחלות לב וכלי דם – התקפי לב, טרשת העורקים, תעוקת החזה (לחץ).

  • התקף לב (אוטם בשריר הלב) נוצר כאשר זרם הדם המוביל לאזור מסוים בשריר הלב נעצר לחלוטין. הדבר מתרחש כתוצאה מקריש דם החוסם את העורק שדפנותיו התעבו, או כתוצאה מכך שהעורק הפך להיות צר, עד כי הדם לא יכול עוד לעבור דרכו.
  • טרשת העורקים : העורקים מעבירים דם מהלב לכל חלקי הגוף. טרשת העורקים נוצרת כאשר הדפנות הפנימיים של העורק מתעבים ומותירים לדם הזורם בעורק מעבר צר מן הרגיל. טרשת העורקים עלולה לפגוע בעורקים  הכליליים, העורקים המובילים דם ללב.

לרוע המזל, כאשר לא מטפלים בטרשת העורקים, היא הולכת ומחריפה. ללא טיפול, ייחסמו העורקים במידה שלא תאפשר לדם מחומצן להגיע ללב.

  • תעוקת חזה : אנשים הסובלים מתעוקת חזה (לחץ) הם ברי מזל. הכאב שהם מרגישים מוביל בדרך כלל לאבחון של מחלת לב וכלי דם. הם יכולים לנקוט במספר צעדים כדי להאט את ההידרדרות ולשפר את מצבם – על הטיפול אפרט בפסקה הבאה.

בשנים האחרונות התברר מממצאי מחקרים כי דלקות כרוניות בכלי הדם הן גורם מרכזי בהתפתחות מחלות לב וכלי דם.

גורמים עיקריים : תזונה לקויה, במיוחד תזונה עתירה בשומן רווי ודלה בסיבים תזונתיים ובנוגדי חמצון, השמנת יתר, עישון, לחץ דם גבוה, מתח, דיכאון וחרדה, סוכרת ותסמונת X, דלקות נסתרות, כמות עודפת של מתכות כבדות בדם ותורשה.

הטיפול של ד"ר חפץ מומלץ לצורך חיזוק מתמשך של הלב :        

ניקוי הגוף מרעלים – בניית תוכנית מותאמת אישית . מתן תוספי תזונה בהתאמה אישית. טיפול להפגת מתחים – ראה "מסע לעולם הפנימי". הפחתה בצורה חדה מצריכת שומנים מזיקים . להימנע מממתקים – עודף סוכר קשור למספר רב מאוד של מחלות. סוכר לבן במקום עמילן, מוריד את רמתו של "הכולסטרול הטוב" המגן על הלב. הפחתה בצריכת הנתרן . תזונה עם דגש על מזון מלא ומזון מן הצומח (בתוספת דגים) אשר מנקה את הרובד הטרשתי שנוצר בעורקים. הארוחות צריכות להכיל גם דגנים מלאים,  מזונות המכילים נוגדי חמצון מסייעים במניעת הנזק שגורמים הרדיקלים החופשיים, אשר להם יש קשר הדוק למחלות לב. הרבו באכילת סיבים תזונתיים  תזונה מיטבית כטיפול .

 

יש לכם שאלות? לשיחת ייעוץ ולשאלות

לשיחת ייעוץ ולשאלות:

שם הפונה:

טלפון:

דואר אלקטרוני:

הערות: